חוות דעת רואה חשבון

מערכת להפקת "דוח רואה חשבון" המבוסס על הגדרות מותאמות אישית ליישות המבוקרת

שלום אורח ( התחבר | הירשם )

אודות

דוח רואה חשבון מבקר

עבודתו של רואה החשבון המבקר באה לידי ביטוי בדוחות הכספיים בדמות "חוות דעת רואה חשבון" בו הוא מביע את דעתו על נאותות הדוחות הכספיים. חוות דעת זו, המכונה "דוח רואה החשבון המבקר", משמשת את כלל משתמשי הדוחות – בנקים ונותני אשראי, בעלי המניות, רשויות, נושים, לקוחות ועוד – כל אלה מסתמכים על עבודת הביקורת של המבקר החיצוני והבלתי תלוי בחברה.

רואי החשבון משקיעים מאמצים רבים בבדיקת הנתונים הכספיים אך כושלים בניסוח תקין של חוות דעתם. עובדה זו יוצרת, במקרים מסוימים, רושם של חוסר ידע מקצועי, במקרים אחרים חשיפה לתביעות נגזרות. ניסוח תקין של הדוח מתבצע על פי כללים מוגדרים המפוזרים על פני תקני ביקורת, תקני חשבונאות, הוראות החוק והנחיות רגולטוריות שונות. הדוח מורכב מפסקאות מוגדרות מראש, בחלקן המבקר רשאי לנסח מלל לפי שיקול דעתו, ביתר המקומות עליו לאמץ ניסוחים כפי שהם נקבעו בתקינה.

מערכת הפקת דוחות

מערכת זו באה לסייע לרואי החשבון להפיק "דוח רואה חשבון" המבוסס על הגדרות מותאמות אישית ליישות המבוקרת בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים והוראות החוק, במספר לחיצות עכבר. כלי זה מאפשר ליצור דוח-מבקרים בצורה פשוטה ומהירה כאשר המערכת מבצעת את כל ההתאמות הנדרשות על פי מנוע חוקים פנימי המפיק דוחות קוהרנטיים.

איך נוצר הרעיון

כרואה חשבון, לא מצאתי דרך קלה ליצירת דוח רואה חשבון המבוסס על התקינה החשבונאית מבלי להידרש להתעמקות חוזרת ונשנית בספרי החשבונאות. בניסיון למצוא מערכת ממוחשבת המלווה רואי חשבון בתהליך הפקת חוות דעתו, התברר שאין מערכת כזו בנמצא לא בארץ ולא בעולם. מכאן הדרך לפיתוח מערכת שעונה על הצורך זה הייתה קצרה. ובהמשך, הפידבקים שהתקבלו מעמיתים למקצוע, ממרצים באקדמיה ומסטודנטים לחשבונאות העידו על צורך אמיתי בכלי מסוג זה, והדבר הוביל לשיפור מתמיד בפונקציונליות ובאפשרויות.

אודות היזם

רו"ח במקצוע, טכנולוג ויזם, מתכנת מנוסה עם ניסיון רב בעבודה מול גופים גדולים כגון פורטלי אינטרנט חברות סלולר וגופי תוכן. פעיל בפרויקטים בקוד פתוח, ואחראי על שחרור מהדורות וורדפרס בעברית (מערכת ניהול תוכן המפעילה כ-20% מאתרי האינטרנט בעולם). בעל תואר ראשון BA במנהל עסקים וחשבונאות מהמסלול האקדמי המכללה למנהל ובעל רישיון רואה חשבון ממועצת רואי חשבון בישראל.

 

הרשמה